ZALECENIA PRZED MAKIJAŻEM
Przed usługą makijażu:
Bardzo proszę o punktualność przybycia na wizytę w umówionym miejscu –
w przypadku spóźnienia dłuższego niż 15min zastrzegam sobie prawo do odmówienia wykonania usługi.
Proszę o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami, dotyczącymi przygotowania skóry przed makijażem.
Przeciwwskazania do wykonania makijażu:
- choroby oczu i powiek, m.in. jęczmień, zapalenie spojówek/rogówki itd.,
- zaczerwienienie, opuchnięcie, podrażnienie, uszkodzenie powiek/oka,
- opryszczka,
- stany zapalne skóry twarzy,
- alergie, uczulenie na kosmetyki,
- oparzenia,
- wszelkie choroby zakaźne,
- gorączka.
Pielęgnacja skóry przed makijażem
Na końcowy wygląd makijażu i jego trwałość składa się kilka czynników, m.in. stan i dotychczasowa kondycja skóry. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry dostosowana do rodzaju cery sprawi, że będziecie czuć się zarówno w makijaż jak i bez niego pięknie. Skóra twarzy oraz ust powinna być regularnie oczyszczana ze zrogowaciałego naskórka oraz dostatecznie nawilżona. Im wcześniej zostaną zastosowane poniższe rady oraz im dłużej będą stosowane, tym efekt końcowy będzie lepszy.
Peeling
Pierwszym krokiem pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu jest złuszczanie martwego naskórka, które oczyści, wygładzi i pobudzi skórę. W tym celu należy stosować peelingi 1-2 razy w tygodniu. Mamy dwa rodzaje peelingów: peeling enzymatyczny oraz peeling drobno/gruboziarnisty. Peeling enzymatyczny sprawdza się praktycznie przy każdym rodzaju cery, ale szczególnie zalecany jest osobom o wrażliwej, naczyniowej cerze. Peeling drobno/gruboziarnisty można zastosować przy skórze grubej, tłustej i ziemistej. Warto również pamiętać o peelingu ust. (np. pomadki z peelingiem do ust lub domowy peeling cukrowy).
Na 2-3 dni przed makijażem należy wykonać odpowiedni peeling twarzy, szyi i dekoltu, pamiętając także o peelingu skóry brwi. Należy również wykonać odpowiedni peeling ust.
Nawilżenie
Kolejnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia skóry. Ważne jest codzienne stosowanie kremów. Polecam raz w tygodniu nałożyć maseczkę odpowiednią do potrzeb skóry. Uniwersalnym produktem przy każdym rodzaju cery jest nawilżający krem pod oczy i na powieki, który będzie pielęgnować delikatną skórę wokół oczu, zmniejszając powstawanie zmarszczek.
Do cery suchej stosujemy kremy nawilżające w ciągu dnia, a na noc kremy odżywcze, które mają za zadanie zniwelować uczucie ściągnięcia i napięcia skóry.
Przy skórze tłustej na dzień można zastosować lekkie kremy nawilżająco-matujące, a na noc kremy odżywcze. Przy cerze mieszanej powinniśmy stosować obydwa rodzaje pielęgnacji, zależności od sfery tłustej i suchej (wtedy najczęściej policzki są suche, a nos i czoło tłuste). W przypadku cer wrażliwych i naczyniowych należy stosować również kremy wzmacniające, które obkurcza nasze naczynia oraz kremy ochronne, które chronią naszą twarz przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
W dniu makijażu zalecam nałożyć krem nawilżający na twarz, szyję i dekolt oraz pomadkę odżywczą na usta.
Podsumowując:
- Dbamy o odpowiednią pielęgnacje skóry, by była odpowiednio nawilżoną przed makijażem.
- 2-3 dni przed makijażem należy wykonać peeling, by usunąć martwy naskórek.
- Na usługę makijażu przychodzimy z wyregulowanymi brwiami i usuniętym owłosieniem.
- Na makijaż przychodzimy bez makijażu, zmywanie makijażu przed wykonaniem usługi wpływa na trwałość makijaż.
- Proszę o wykonanie fryzury przed makijażem.
Pielęgnacja skóry po makijażu
Kosmetyki, których używam – zarówno do oczu jak i do twarzy i ust – zazwyczaj są wodoodporne, dlatego do późniejszego demakijażu polecam używać np. płynów micelarnych i płynów do kosmetyków wodoodpornych.
Przed snem, konieczne jest zmycie makijażu i usunięcie doklejonych rzęs. W ten sposób unikniemy narażania oczu i skóry na podrażnienia, wysuszenie i zatkanie porów skóry.
Zmywając makijaż, w pierwszej kolejności należy Olejek oczyszczający do oczu, ust i skóry twarzy wmasować dłońmi w suchą skórę twarzy. Skup się głównie na miejscach, gdzie zgromadziło się najwięcej zanieczyszczeń i pozostałości makijażu. Rozcieraj olejek, dopóki nie usuniesz wszystkiego. Potem zwilż dłonie i kontynuuj masaż, aż powstanie mlecznobiała emulsja. Na koniec spłucz letnią wodą.
Następnie wykonujemy dokładny demakijaż skóry twarzy, szyi i dekoltu odpowiednim żelem do twarzy, by usunąć pozostałości po olejku i makijażu. (Nie przemywaj twarzy wodą z mydłem. Mydło wysusza nam twarz). Do przywrócenia odpowiedniego pH skóry , należy zastosować tonik (nawilżający, bezalkoholowy).
Na sam koniec należy nałożyć ulubiony krem odżywczy na twarz, nawilżający krem pod oczy oraz odżywczą pomadkę na usta.
Mam nadzieję, że wszystkie nurtujące Cię pytania zostały omówione w powyższych zagadnieniach, jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszam Cię do kontaktu.